Saules kolektori

Cilvēki ļoti bieži jauc saules kolektorus ar saules baterijām. Abas pieder pie alternatīvās enerģijas avotiem, kuru izmantošana ļauj aizsargāt apkārtējo vidi – saules baterijas tiek izmantotas, lai iegūtu elektroenergiju, bet saules kolektori tiek izmantoti, lai sasildītu ūdeni karstā ūdens ieguvei un/vai cirkulētu apkures sistēma. Ir divu veidu saules kolektori – plakanie un vakuuma.
Plakanie kolektoriVakuuma kolaktori
To vēlamā izmantošana nosakāma, ņemot vērā tehniskos nosacījumus un vajadzības. Saules kolektoru izmantošanas shēma ir norādīta zīmējumā.

Saules kolektori

Un, ja saules bateriju uzstādīšana nav īsti izdevīgs naudas ieguldīšanas veids (atmaksāšanas periods ir 15-20 gadi), tad saules kolektori atmaksājas jau pēc 2-3 gadiem, atkarībā no ūdens patēriņa daudzuma (ņemot vērā tekosās elektroenerģijas izmaksas). Piedāvājam apskatīt ekonomisko ieguvumu dotajai sistēmai, lai iegūtu karsto ūdeni 2-3 cilvēkiem. Aprīkojuma komplekts ar vienu kolektoru 2,05 m2 platībā un boileri 100 litriem ūdens var izmaksāt no 1350 līdz 1950 euro. No pieredzes var apgalvot, ka sistēma efektīvi strādā no marta līdz novembrim, tas ir, 9 mēnešus gadā. Tā kā sistēma ir pilnībā automātiska, elektroenerģija tiek patērēta tikai sūkņa darbības nodrošināšanai, un 9 mēnešu laikā tas ir apmēram 5 euro. Uzstādot saules kolektoru Jūs faktiski iegūstat bezmaksas karsto ūdeni 8 mēnešus gadā 25-30 gadus (kolektoru kalpošanas laiks, ko norāda ražotāji).

Grafiks

Un, protams, vienmēr ir lietderīgi izvērtēt iespēju saules kolektorus pievienot apkures sistēmai. Mēs piedāvāsim Jums kompleksus risinājumu variantus, kas dos iespēju ievērojami samazināt Jūsu tēriņus par apkuri un maksimāli paaugstināt Jūsu sistēmas komfortu.

Komplekts ietver sevī sekojošus komponentus:

  • Saules kolektori
  • Programmējams vadības panelis
  • Boileris (viena vai divu kontūru)
  • Sūknis
  • Izplešanās tvertne
  • Temperatūras sensors
  • Propilēnglikols
  • Cauruļu komplekts un stiprinājumu elementi

Komplekts